تبلیغات
ܓ✿ تودهنی ܓ✿ - لکه ی ننگ ژنرالیسم بر پیشانی سوسیال-دموکرات!
ܓ✿ تودهنی ܓ✿
این یه تو دهنیه پخشش کنید...
این مقاله از سایت طرفداری کپی شده...این مطلب توسط دوست خوبم  L!0nel - X@viesta نوشته شده که در پایان مطلب لینکش رو میگذارم براتون...۱- سال های سال است هواداران متعصب بارسلونا و رئال مادرید در آستانه ی ال کلاسیکو با کینه و خشم رویاروی هم می ایستند. اما ریشه ی این کینه برای توزی برای اکثر هواداران آسیایی مبهم است. هرچند انتخابات سال گذشته (۲۰۱۱) در اسپانیا به معنای پایان سلطه ی سوسیالیسم و آغاز دوران فعالیت حزب مردم بوده است اما در هر حال دو تیم بارسلونا و رئال کینه های قدیمی از هم دارند و این درخت خشم و نفرت ریشه در جایی غیر از سرزمین فوتبال دوانیده است. سال های سال است دو تیم تاریخ خود را به رخ حریف می کشند. اما سوالی که برای اکثر هواداران دو تیم بارسلونا و رئال مادرید پیش می آید این است که ریشه ی تمام این کینه توزی های قدیمی و نقطه ی اوج خشم دو طرف این دوئل بزرگ به چه حادثه ای باز میگردد؟

"به ادامه مطلب بروید"

۲- در سال ۱۹۳۸ ارتش ایتالیا با پشتیبانی نیروی هوایی خود به به ایالت کاتالونیا حمله کرد. در شرایطی که مردم این منطقه از کمک ژنرال فرانکو و همراهانش قطع امید کرده بودند نه تنها کمکی از سوی دولت مرکزی ندیدند بلکه شاهد خیانت تاریخی پایتخت برای بمباران هدف دار کاتالونیا و شهر بارسلونا نیز بودند. در جریان این بمباران هوایی دفتر مرکزی باشگاه بارسلونا نیز ویران شد و هواداران بارسلونا نیز که هنوز خاطره ی تیر باران شدن ۶ بازیکن خود را از یاد نبرده بودند با مشاهده ی ویرانه ی دفتر مرکزی باشگاه دیگر کنترل خود را از دست داده و پرچم "کاتالانیسم" را برافراشتند. بیش از ۳۰۰۰ نفر در جریان آن خیانت تاریخی کشته شدند و بعدها مشخص شد که یکی از نقاط اصلی که ژنرال فرانکو برای بمباران هوایی به ارتش ایتالیا پیشنهاد کرده بود دفتر مرکزی باشگاه بارسلونا بوده و ویرانی پیش آمده هرگز تصادفی نبود.

۳- به این ترتیب به جریانت تازه متولد شده ی "ناسیونالیسم منطقه ای" دامن زده شد و کاتالونیا همگام با باسک. گالیسیا. آندلوس و حتی والنسیا راهی را آغاز کردند که امروز هم شاهد پس لرزه های آن حداقل در سطح فوتبال باشگاهی اسپانیا موسوم به لالیگا هستیم. در همان زمان به دستور ژنرال فرانکو خون ریز و مستبد٬ داشتن نامهای کاتالانی ممنوع شد و هر چاپخانه ای که کتابی با مضامین تاریخی و هویتی کاتالان به چاپ میرساند با محکومیت های جزایی و نقدی مواجه میشد.

۴- در سال ۱۹۴۳ قرار بر این شد که بارسلونا با وجود نفرت از فرانکو در جامی به نام "کوپا جنرالیسمه" (جام ژنرال) که امروزه به نام "کوپا دل ری" (جام پادشاهی) رونق گرفته شرکت کند. در بازی رفت بارسلونا با با نتیجه ی ۳-۰ به برتری رسید. اما قبل از بازی برگشت رئیس امنیتی دولت فاشیستی فرانکو به همراه ۴ بازجوی خشن و معروف خود وارد رختکن بارسلونا شد. از قول بازیکنانی که در آن رختکن مخاطب وی بودند نقل شده که او بازیکنان بارسا را تهدید به مرگ خانواده هایشان و و مشکلات شدید امنیتی کرد و به آنها گفت که اگر امروز میتوانید فوتبال بازی کنید به خاطر سخاوت بیش از حد فرانکو است. پس عاقل باشید و با شکست خود فرانکو را خوشحال کنید. پس از آن بارسلونا وارد میدان شد و در آن بازی با نتیجه ۱۱-۱ از رئال شکست خورد. نتیجه ای که بعد های و پس از مرگ فرانکو به پیشنهاد سران باشگاه رئال مادرید از آمار و ارقام ال کلاسیکو خارج شد و مدیران باشگاه رئال مادرید در زمان پادشاهی اسپانیا بارها و به صورت رسمی به خاطر ان حادثه ی شوم از باشگاه بارسلونا عذرخواهی کردند.

منبع: روزنامه ی گل در تاریخ ۱۹ آذر ۱۳۹۰ شماره ی ۱۶۶۳

سخن نویسنده: اینها فقط بخش کوچکی از تاریخ ننگین رئاله که فصل گذشته و در روز ال کلاسیکوی رفت لالیگا در روزنامه ی بی طرف ایرانی چاپ شد. در طول تاریخ باشگاه رئال رسوایی های دیگری هم دیده میشود: اعدام رئیس بارسا به دلیل سوء ظن. ساخت ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با ۲ برابر شدن مالیات ایالت های کاتالان و باسک. تهدید دادگاه برای صدور رای به نفع رئال در مورد ماجرای دی استفانو (دی استفانو با بارسا قرارداد امضا کرد اما پس از برگزاری چندبازی دوستانه با اتومبیل حکومتی به مادرید برده شد تا با رئال قرارداد امضا کند. اعتراض بارسایی های تنها منجر به برگزاری یک دادگاه سوری شد که در نهایت تاسف رای را به نفع رئال صادر کرد.) و....

لینک های معتبر دیگری درباره این بازی:

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=11-1+is+the+result+of+formal+clas...

http://www.insidespanishfootball.com/el-clasico-countdown-1943-real-madr...

طبقه بندی: ♥حرف های ورزشی♥، 
ارسال در تاریخ چهارشنبه 18 دی 1392 توسط ♥َAmid & N♥

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان